България

Екологичната катастрофа в България: Прокуратурата е на място

Районна прокуратура – Варна ръководи досъдебно производство за изясняване на случай с голямо количество мъртва риба в язовир край Аксаково, съобщиха за медия „Нова Вест“ от прокуратурата.

Районна прокуратура – Варна ръководи досъдебно производство за престъпление по чл. 239, ал. 2 от НК, касаещ нарушение или допускане извършването на нарушение на правилата, установени със специален закон за запазване на рибата и другите водни организми и за правилното развитие на риборазвъждането в страната.

Досъдебното производство е започнато на 25 март 2022 г. във връзка с получен сигнал от концесионера на язовир, намиращ се край град Аксаково, за това, че е констатирано голямо количество мъртва риба във водоема.

На мястото незабавно е изпратен екип от разследващи от ОД на МВР – Варна. Уведомени са РИОСВ – Варна и ИАРА – Варна, които вземат участие в изясняването на случая според компетенциите си.

Работата по досъдебното производство продължава под ръководството и надзора на Варненската районна прокуратура. Назначени са множество експертизи.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

ПСС предупреждава за зимни условия и минус 11 градуса в Централен Балкан

Планините в България в момента не са подходящи за туризъм, предупреждават от Планинската спасителна служба…

преди 5 минути
  • България

НОИ започва изплащането на пенсиите за май от 7 май

Националният осигурителен институт започва изплащането на пенсиите за май 2026 г. Първите преводи към пенсионерите,…

преди 20 минути
  • България

Слънчева събота, облачна неделя и риск от слана в началото на май

Началото на май носи динамично време в България, с редуване на слънчеви периоди, превалявания и…

преди 50 минути
  • България

Студено начало на май с жълт код за слани и сняг в планините

Въпреки че календарът е в началото на май, България се събуди с необичайно студено време,…

преди един час
  • България

20-годишен мъж е задържан в Сливен след опит за проникване в апартамент

Криминалистични действия в Сливен доведоха до задържането на 20-годишен мъж, направил опит за проникване в…

преди един час
  • България

Слънце преди обяд, после дъжд и гръмотевици в страната

Според прогнозата на НИМХ днес, 2 май, събота, денят ще започне с повече слънчеви часове,…

преди 4 часа