От Министерство на отбраната информираха за придвижването на военна техника към учебния полигон в „Ново село“. Придвижването се случва в периода от 22-ри до 23-ти март
По националната пътна инфраструктура от Гърция към Учебен полигон „Ново село“ ще се придвижва автоколона, с която ще бъдат транспортирани личен състав и военна техника. Придвижването е във връзка с участието на формирование от Сухопътните войски на САЩ в съвместната българо-американска подготовка „Joint Training“, която се провежда на учебния полигон.
Във връзка с планираните съвместни тренировки военни вертолети ще изпълняват полети от Румъния към учебен полигон „Ново село“ и обратно.
От МО припомнят, че съвместната подготовка се провежда от януари до юни тази година в рамките на планираните през 2021 г. учения на Българската армия в страната и чужбина.
В „Joint Training“ участват сили и средства от Министерството на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и Българската армия. Формированията от Сухопътните войски на САЩ в Европа участват в нея на ротационен принцип.
Съвместните учения повишават боеспособността на българските въоръжени сили и допринасят за оперативната съвместимост в национален и в съюзен формат.
Окръжна прокуратура – Благоевград е започнала разследване по случая с починало 16-годишно момиче в благоевградския…
49-годишен мъж от село Василовци, община Брусарци, загина в Монтана, след като беше прегазен, докато…
Жена загина при тежка катастрофа край Благоевград, след като автомобилът, в който е пътувала, се…
Благоевград обяви ден на траур след тежката трагедия в квартал „Струмско“. Непълнолетно момиче е открито…
Българската изпълнителка DARA постигна голям международен успех, след като спечели конкурса „Евровизия“ във Виена с…
Пътно-транспортно произшествие предизвика сериозен инцидент в ранния следобед днес край Разград. Сигналът за сблъсъка е…
Leave a Comment