Депутатите са поискали среща с министър-председателя Кирил Петков, с главния прокурор Иван Гешев и с министъра на вътрешните работи – Бойко Рашков
Групата на Европейската народна партия (ЕНП) в Европейския парламент съобщи, че изпраща спешно в София свои представители само няколко дни след задържането на бившия премиер на България и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов.
Борисов, заедно с бившия финансов министър Владислав Горанов и партийния прес-служител Севделина Арнаудова, бяха задържани в нощта на 17 март и освободени, без да им бъде повдигнато обвинение по-малко от 24 часа по-късно.
Председателят на Групата на ЕНП в ЕП Манфред Вебер назначи Моника Холмайер, председател на Комисията по бюджетен контрол на ЕП, и Джерон Ленерс, говорител на Групата на ЕНП в Комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи на ЕП, да участват в мисията в България, се казва в съобщение в официалния сайт на ЕНП.
Двамата евродепутати поискаха срещи със замесените страни, включително българския министър-председател, министъра на вътрешните работи и главния прокурор на България.
България се подготвя за продължителен период на високи температури, предупреди климатологът проф. Георги Рачев в…
Вторник, 4 август, ще бъде предимно слънчев и горещ. Според прогнозата на Националния институт по…
От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…
Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…
Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…
Leave a Comment