Любопитно

Зоологическа градина в Чехия кръсти бебе носорог от застрашен вид Киев

От ръководството на зоопарка посочват, че името Киев е израз на подкрепата към украинския народ

Чешка зоологическа градина кръсти новороден носорог от критично застрашен вид на украинската столица Киев в чест на съпротивата на тази страна срещу нахлуването на руските сили, предаде Асошиейтед прес.

Новороденото е от вида източноафрикански черен носорог е родено рано сутринта на 4 март в зоопарка Двур Кралове.

„Името е още един израз на нашата подкрепа за украинските герои“, каза директорът на зоопарка Премисл Рабас.

Майката на Киев Ева се грижи за него по най-добрия възможен начин, казаха от зоопарка, като бебето наддава по 1 килограм на ден. В момента то тежи около 50 килограма.

Бракониерството е намалило броя на източните черни носорози, живеещи в дивата природа, до около 800. Чешкият парк има 14.

Само три други такива носорога са се родили в други зоологически градини по света през последната година.

Общо 47 източни черни носорози са родени в Двур Кралове, откакто там пристигна първото животно през 1971 г.

Много от тях сега са в различни зоологически градини по целия свят, но девет са върнати в Руанда и Танзания, за да живеят в дивата природа.

Превод и редакция: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 3 дни
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 3 дни
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 3 дни
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 3 дни