„Настояваме таванът на компенсациите за тока от 250 лева или да падне, или да бъде увеличена стойността му. Основателно сме притеснени от високите цени на пазара, но има и нотка на оптимизъм, защото доставките на газ не са спрени. Бизнесът е готов да поеме част от тежестта на кризата и да преглътне някои неща. Всички се намираме в една лодка и трябва да гребем в една посока“, съобщи Добри Митрев за Нова.
Според него в кризисната ситуация най-важното е да се успокоят хората, че правителството ще продължи компенсациите за високите цени на тока и за април. „Още от утре да седнем с МЕ и КЕВР да търсим устойчив механизъм за търговски договори. Платформата „ден напред“ е спекулативен пазар, на нас да знаем какви ще са цените на тока за дълъг период“, посочи той. И допълни, че войната в Украйна носи несигурност.
„Трябва да се научим да предвиждаме и да управляваме кризите, а паниката да премине в трезва оценка на ситуацията“, призова Митрев. И уточни, че където няма ресурс за производство на суровини, е нормално да спре работата.
По думите му е имало немислими и шокиращи цени на електроенергията. „Стагфлация означава галопиращи цени на всичко и силно буксуваща икономика. Това е най-неприятният сценарий, който включва фалити и масово обедняване на нацията, несигурност и социално напрежение“, обясни експертът.
По публикацията работи: Станислава Гавазова
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment