Те протестираха няколко пъти заради забавяне на плащанията. Причината над 500 работници да останат без работа отново е забавяне на плащането, този път за извършен ремонт на магистрала „Тракия“
„Автомагистрали – Черно море” освобождава 530 работници. От дружеството казаха, че причината е, че все още не са им разплатени 27 милиона лева за извършения ремонт на магистрала „Тракия” между Чирпан и Стара Загора, предаде Нова телевизия.
Заради забавяне на плащанията от страна на държавата, от „Автомагистрали – Черно море” излизаха на протести няколко пъти. След всеки протест получаваха траншове.
Синдикалистът на дружеството Петя Стоянова посочи, че работниците не са получавали заплати от декември.
„Взимаме това решение да освободим 2/3 от работниците, за да могат поне да получават доходи от борсата”, каза Петя Стоянова.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment