България

Николай Събев иска оставката на директора на Националната служба за охрана

Във връзка с инцидент, който се случи на трети март на връх Шипка, транспортният министър Николай Събев поиска оставката на директора на Националната служба за охрана.Тогава премиерът Кирил Петков бе замерян със снежни топки от недоволни граждани.

Събев коментира, че от предния ден НСО е била информирана за програмата на премиера и на председателя на НС, но не я е изпълнила според изискванията, предаде БНТ.

„Хората, които искаха да протестират, бяха поставени така, че всъщност по пътя на стъпалата към Шипка имаше само 50 сантиметра. Тоест, ние трябваше да вървим почти в индийска нишка нагоре и премиерът и председателят на парламента бяха напълно уязвими“, заяви той.

Според Събев НСО са опитали да попречат на премиера да стигне до върха на Шипка с аргумент, че това било опасно за него.

„Сценарият е следният: идват премиерът и председателят на НС, опитват се да кажат нещо, хората ги заглушават, след това те си тръгват и не стигат до върха. Това беше сценарият на Възраждане и сценарият, който НСО опосредства. Благодарение на това, че Кирил Петков не спря, ние се качихме заедно и поднесохме венци и отдадохме почит. В един момент си зададох въпроса – възможно ли е НСО да бъде използвана като политически инструмент, коалиционен партньор на партия „Възраждане“, каза той.

Именно заради това транспортният министър е изпратил писмо до президента, с което настоява за предсрочно перкратяване на пълномощията на началника на НСО. Заяви, че в България се води кибервойна.

„Българският закон забранява и санкционира действия, които са свързани с подбуждане на омраза, подбуждане към война. В момента това се случва в България. Това са агенти и провокатори, които биха искали България да остане с разградена държавност“, смята Николай Събев.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Над 1600 отличници остават без стипендии заради недостиг на финансиране

Националното представителство на студентските съвети поиска значително увеличение на стипендиите за успех. Темата беше обсъдена…

преди 11 часа
  • България

Съдът прекрати делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов и върна гаранциите им

Софийският градски съд прекрати делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов, върна материалите на прокуратурата…

преди 11 часа
  • България

Само 7 представители на Gen Z влизат в 52-ото НС, доминират ветерани и бивши министри

Въпреки че представителите на поколението Z бяха сред най-активните участници в протестите, довели до предсрочните…

преди 11 часа
  • България

Редовно правителство се очаква до две седмици, парламентът започва работа

Два дни преди официалното начало на 52-рия парламент политическите формации са в активна подготовка. Местата…

преди 11 часа
  • България

Почина бившият областен управител на Русе Владимир Недялков

На 26 април вечерта Русе посрещна с тъга новината за внезапната кончина на Владимир Недялков.…

преди 12 часа
  • България

Техническа неизправност запали автобус край Петрич

Късно вечерта на 27 април 2026 г. автобус „Волво“ се запали в движение край петричкото…

преди 12 часа