България

Задържаха двама серийни измамници в Пловдивско

Измамниците са съпричастни към 30 престъпления с причинени имотни вреди на потърпевшите в размер на около 45 хиляди лева. Измамите се простират в периода от април 2015 г. до декември 2021 г.

Задържаха двама мъже за серия измами в Пловдивско, съобщиха от МВР, цитирано от Darik News.

След активна и усилена работа служители от отдел „Криминална полиция“ към областната дирекция на МВР разкриха извършителите на множество измами в периода от април 2015 г. до декември 2021 г.

В рамките на проведено разследване по образувано досъдебно производство под наблюдение на Районна прокуратура-Пловдив, са задържани двама братя, на 48 и 52 години.

Събрани са доказателства, че те са съпричастни към 30 измами с причинени имотни вреди на потърпевшите в размер на около 45 хиляди лева. Изяснено е, че в условията на продължавано престъпление и при опасен рецидив по-младият от мъжете успял да заблуди 13 души от Пловдив, Хисаря, Асеновград и близкото село Брестник, както и от Видин. В част от измамите бил подпомаган от 52-годишния си брат.

По една от лъжливите схеми родствениците убеждавали жертвите си да сключат договори за закупуване на кредит на скъпи мобилни телефони и да им ги предадат. В замяна двамата гарантирали да плащат вноските по заемите, но впоследствие ставали неоткриваеми.

Друг начин за заблуда било обещанието да доставят техника и стоки на изгодни цени от определена европейска държава и след като вземали капаро, прекъсвали връзката с потърпевшите.

Междувременно, под предлог за печелившата му продажба в чужбина, в началото на декември м.г. братята взели породисто куче без да заплатят договорените 2000 лева на стопанката.

С постановление на наблюдаващия районен прокурор двамата мъже са задържани за срок до 72 часа и е внесено искане в съда за вземане на мярка за неотклонение – постоянен арест спрямо тях.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Камион с киселина катастрофира край магистрала „Тракия“ в Пловдив

Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…

преди 19 минути
  • България

Електроенергията за бизнеса поскъпва с над 12% от 27 май

Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…

преди 34 минути
  • България

Слави Трифонов поиска яснота за случаите „Петрохан“ и „Околчица“

Лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов е отправил официално запитване до министъра на вътрешните…

преди 49 минути
  • България

Десетки хванати да шофират след алкохол и наркотици при мащабна полицейска акция по пътищата

През изминалия ден на територията на страната беше проведена специализирана полицейска операция за стриктно спазване…

преди един час
  • България

Купол на църква се срути по време на ремонт в Голема Раковица

По време на планиран ремонт в село Голема Раковица, община Елин Пелин, възникна инцидент с…

преди 2 часа
  • България

Над 3000 зрелостници започнаха майската сесия на допълнителните матури

Стартира майската сесия на допълнителните държавни зрелостни изпити по желание. Над 3000 ученици са подали…

преди 2 часа