Неочаквано развитие при спасителната акция на горящия ферибот край Корфу. Открит е пътник, смятан за изчезнал след избухването на пожара.
Мъжът, чиято националност не се съобщава, е бил открит в задната част на кораба, след като влязъл в контакт със спасителите, казаха гръцките власти, предава БТА.
Единадесет души все още са в неизвестност. Сред тях има български, гръцки, турски и литовски граждани.
Корабът на италианската компания „Грималди“, пътуваш от гръцкото пристанище Игуменица за град Бриндизи в Италия, се запали в петък на разсъмване. При избухването на пожара на борда е имало общо 241 пътници и 51 души екипаж.
Повечето от спасените 280 души бяха прехвърлени на близкия остров Корфу.
Сериозен пожар избухна следобед в столичния квартал „Република“. Две халета, използвани за преработка на пластмаса,…
Пътуващите по АМ „Хемус“ в посока Варна трябва да се подготвят за временни промени в…
Вътрешният министър Иван Демерджиев влезе в остър задочен спор с представители на „ДПС – Ново…
От 1 юли влизат в сила новите цени на електроенергията и топлинната енергия за битовите…
Касова бележка от заведение в България стана популярна в социалните мрежи и предизвика дискусия за…
Касова бележка от заведение в България стана тема на обсъждане в социалните мрежи заради цените…
Leave a Comment