До края на 2022 г. всички, пътуващи с влак, ще могат да си резервират билет и през мобилно приложение
До шест седмици сайтът на БДЖ за онлайн покупка на билети ще работи обновен и надграден. Това обяви министърът на транспорта и съобщенията Николай Събев.
До края на годината билети за влак ще се купуват и през мобилно приложение за операционните системи iOS и Android. За повече удобство на всички пътуващи, апликацията ще позволява закупуването на билети за няколко вида транспорт – метро, влак и автобус.
От транспортното министерство съобщават че работят върху интегриране на системите, така че приложението да позволява резервация на билет за пътуване например от столичния квартал „Обеля“ до Слънчев бряг.
Планира се пристигането на най-новите вагони и локомотиви, закупени със средства от Плана за възстановяване и устойчивост да съвпадне с обновяването на железния път.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment