България

При проверка в данъчен склад: Установиха липса на близо 320 000 литра вино

По време на проверката митническите служители установяват, че липсват точно 319 241 литра вино в област Хасково

При проверка в края на януари митническа мобилна група извършва инвентаризация на наличностите в данъчен склад, в който според издадения лиценз се осъществява производство на тихи вина, както и ферментация, съхранение, купажиране, филтриране, отлежаване и стабилизиране на вина, съобщиха от БНТ.

Установено е, че всички съдове за съхранение са празни, а средствата за измерване са демонтирани.

Митническите служители откриват липси на над 90 000 литра червено вино и на над 228 000 литра бяло вино или общо в обекта не са намерени 319 241 литра вино, което фигурира в дневника за складовата наличност.

Данъчно задълженото лице твърди, че средствата за измерване, които съгласно нормативните изисквания нямат онлайн връзка с митници, са демонтирани поради проблем с електрозахранването и признава, че не е извършило задължителната по закон инвентаризация в края на 2021 г.

На митническите служители не са били представени и документи за реализиране на акцизната стока.

Във връзка с констатациите до момента, на лицето са съставени два акта за нарушение по ЗАДС.

Продължават проверките, с които да се установят всички обстоятелства по реализацията на липсващата стока, която би могла да бъде използвана и като суровина за нелегално производство на дестилати и високоалкохолни напитки.

Уведомена е и НАП за установяване начисляването на ДДС за липсващите стоки.

По публикацията работи: Стажант Станислава Гавазова 

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Откриха тялото на 81-годишна жена, обявена за национално издирване в Хасково

Тялото на 81-годишната Бояна Стоянова, обявена за национално издирване, е било открито във вилна зона…

преди 3 часа
  • България

Гражданско недоволство в Ямболско заради разполагането на американски самолети

Напрежението в ямболското село Безмер се засили, след като стана ясно, че в местната авиобаза…

преди 3 часа
  • България

Прокуратурата в Добрич върна 54 000 евро на жертви на ало измамници

Районната прокуратура в Добрич върна 54 000 евро на петима пострадали от телефонни измами. Парите…

преди 6 часа
  • България

Производители на праскови в Сливенско са пред фалит заради ниски изкупни цени

Напрежението сред производителите на праскови в България расте с наближаването на беритбената кампания. В Сливенския…

преди 7 часа
  • България

Полиция блокира достъпа до „Петрохан – Околчица“ заради въвеждане във владение

Достъпът до бившата хижа „Петрохан – Околчица“ е блокиран заради процедура по влизане във владение.…

преди 7 часа
  • България

26-годишен мъж загина при челeн удар в автобус край Плевен

26-годишен мъж загина при тежка катастрофа край Плевен, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Инцидентът…

преди 8 часа