След фигуристката Камила Велиева, с положителна проба за допинг е и иранският скиор алпиец Хосеин Савех-Шемшаки
За разлика от руската фигуристка Камила Валиева, която най-вероятно ще бъде санкционирана заради тест, даден през декември, пробата на 36-годишният Шемшаки е от понеделник. Тя е показала неочаквано високи нива на анаболен андрогенен стероид, производно на мъжкия полов хормон тестостерон, пише Gong.bg.
„Спортистът не може да се състезава, тренира или да участва в каквато и да е дейност по време на Зимните олимпийски игри в Пекин. Той има право да оспори налагането на временната санкция“, се казва в съобщението на агенцията.
Олимпиадата в Пекин е трета за иранеца, който дебютира във Ванкувър през 2010 г., а четири години по-късно участва и в Сочи.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Бившият служебен премиер и настоящ депутат от „Прогресивна България“ Гълъб Донев коментира основните политически теми…
На 20 януари 2026 г. официално беше открит граничният пункт, който свързва българския Рудозем с…
Боян, който премина през тежко лечение и успешна трансплантация, отново е изправен пред сериозно изпитание.…
Пътната полиция към СДВР санкционира двама млади шофьори за участие в нерегламентирано улично състезание в…
Май ще донесе динамично време – от мразовити сутрини във високите полета до горещи летни…
Българската икономика отчита нови динамики в ценовото равнище през април 2026 г. Според експресните предварителни…
Leave a Comment