Акцията ще продължи поне седмица, като ще бъде осигурено спокойствие на местните жители
Акция на Жандармерията, БАБХ, Икономическа полиция и ГДНП в село Антон. Причината са данни за двама братя – земеделци, които според местните създават проблеми и ги заплашват.
Има седем жалби срещу братята. Последните три са от полицаи за грубо отношение и агресия. Двамата братя са задържани. Единият за 24 часа, другият за 72.
Случаят ще се наблюдава в София, ще се проверява как са отпускани субсидии на братята и дали са усвоявали европейски средства. Затова в акцията участва БАБХ, съобщи Нова телевизия.
Започва комплексна проверка за действията на районното управление в Антон и ръководството, ако се наложи, ще се разпитва и кметът на селото.
По всички жалби досега от Районната прокуратура в Пирдоп са отказвали да образуват досъдебни производства.
Акцията ще продължи поне седмица със засилено полицейско присъствие. Целта е да се осигури спокойствието на местните жители.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…
Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…
Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…
Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Leave a Comment