Най-висок ще е ръстът в цените на лекарствата без лекарско предписание. Николай Костов: „Увеличението идва не от аптеките, а от доставчиците, производителите и вносителите“
Предстои масово поскъпване на лекарствата, това отчитат от Асоциацията на собственици на аптеки, съобщава Нова телевизия.
Между десет и петнадесет процента е увеличението на лекарствата. Най-големи са те при лекарствата без лекарско предписание. Голяма част от тях са за простуда и симптоми на COVID-19.
„Това увеличение не идва от аптеките, а от нашите доставчици, производителите, вносителите. То отразява разходите, които се правят от тези участници от пазара“, това каза в „Твоят ден“ председателят на Асоциацията на собствениците на аптеки Николай Костов.
Увеличението засяга над 1000 лекарства в различна степен, но е в рамките на 10-15%.
Николай Костов уточни, че за лекарствата без лекарско предписание има специална регулация на цените и те не могат да бъдат вдигани повече от размера на инфлацията.
По публикацията работи: Пламена Сутева
От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…
След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…
Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…
На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…
Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…
Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…
Leave a Comment