България

Пожарната на крак: Локомотив се запали в движение

Запали се локомотив на товарен влак. Това вдигна на крак наши огнеборци. В 7.30 тази сутрин е получен сигнал за пожар в локомотив на товарен влак.

Композицията, натоварена с цимент, пътувала от Песнопой към Баня, когато в тесен и труднодостъпен участък от жп трасето единият от машинистите усетил миризма на горящи кабели, предаде NOVA.

За минути служителите на железниците преценили, че по най-бързия начин товарната композиция трябва да бъде отделена, а локомотивът позициониран на място, където огънят да бъде потушен.

Пожарът бил овладян от три екипа огнеборци – два от Карлово и един от Пловдив. По разпореждане на директора на РДПБЗН-Пловдив комисар Георги Мангараков един пожарен автомобил с екип от РСПБЗН-Карлово остава да дежури на място.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

Владимир Николов влезе в парламента с обещание да защитава националния интерес

Волейболната легенда и новоизбран депутат от „Прогресивна България“ Владимир Николов направи първите си коментари след…

преди 10 минути
  • България

Йотова пред 52-рото НС: Изборите на 19 април са избори на надеждата и събудената гражданска енергия

Илияна Йотова се обърна към народните представители по време на първото заседание на 52-рото Народно…

преди 25 минути
  • България

Първо заседание на 52-рото Народно събрание и очакван избор на председател

Днес в 10:00 ч. започна официално работата на 52-рото Народно събрание. Депутатите положиха клетва и…

преди 40 минути
  • България

Мъж е в болница след удар от лек автомобил край разклона за Самуил

Рано сутринта на 30 април, около 7:00 часа, на главен път Е-70 в близост до…

преди 55 минути
  • България

Благомир Коцев: Настоящата криза е резултат от натрупани процеси и декемврийските протести

Кметът на Варна и представител на „Продължаваме Промяната“ Благомир Коцев направи кратък коментар пред медиите…

преди един час
  • България

Благомир Коцев: Всички видяхме как се стигна до настоящата криза

Кметът на Варна и представител на „Продължаваме Промяната“ Благомир Коцев направи кратък коментар пред медиите…

преди един час