Какви са стандартите в спешната помощ и следи ли се регламентът от медицинските кадри? Мнение по въпроса дава д-р Максим Гайдев, по повод неприятния инцидент в болницата във Враца
В стандарта за спешна помощ съществува регистриране на спешен пациент, който сам е пристигнал в спешното отделение, но има и текст, който регламентира, че в животозастрашаващо състояние той трябва веднага да постъпи в шокова зала, а след това да се прави регистрация. Това обясни д-р Максим Гайдев, председател на Асоциацията на спешните лекари, пред БНР.
„Неприятният инцидент във Враца предизвика бурна негативна реакция към медиците от системата на спешна помощ“, допълни Гайдев.
Д-р Гайдев признава, че всеки може да допусне грешка, но за него е странен фактът, че в тази ситуация, при положение, че шоковата зала на болницата във Враца се намира в съседство, веднага не е била отворена вратата на залата, за да се съобщи, че има критично болен на входа.
Максим Гайдев посочи, че куца обучението за подготовка и квалификацията на работещите в Спешната помощ какво да се прави в животозастрашаващи състояния и за оказване на адекватна спешна помощ.
По публикацията работи: Пламена Сутева
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment