Над страната облачността ще е променлива, след обяд по-често значителна. Преди обяд вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е умерен, в Дунавската равнина, западната част на Горнотракийската низина и източните райони и силен. Максималните температури ще са между 5° и 10°, в София – около 5°.
Над планините облачността ще е променлива, над Стара планина по-често значителна и там на отделни места ще прехвърча сняг. Ще духа умерен, по високите и открити части силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 1°, на 2000 метра – около минус 4°.
Над Черноморието облачността ще е променлива. Ще духа умерен, временно силен вятър от запад-северозапад. Максимални температури на въздуха 6°-9°. Температура на морската вода 5°-7°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Източник: meteo.bg
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment