България

Наш град е в лилавата зона по заболеваемост, затягат мерките

Заболеваемостта в Бургас расте стремглаво нагоре. Днес ще заседава Областния кризисен щаб, като ще се реши какви ограничения да бъдат въведени

От сряда областта е в лилавата зона на COVID картата на страната, със заболеваемост от 1004 души на 100 хиляди за последните 14 дни.

Според директора на РЗИ-Бургас във вторник и сряда е поставен своеобразен рекорд.

„Вчера бяхме на 1004 заразени на 100 хил., а днес сме на 1066 на 100 хил. Нареждаме се на 4-то място в страната след Благоевград, София и Перник”, заяви пред Нова телевизия д-р Георги Паздеров, директор на РЗИ-Бургас.

В училищата 105 паралелки са под карантина. Регионалната здравна инспекция ще поиска преминаване в онлайн обучение от понеделник.

„Заповедта не е пусната за съгласуване с главния държавен здравен инспектор, тъй като по-късно ще има областен щаб. Ако се вземе такова решение на областния щаб, ще важи за цялата област”, заяви д-р Паздеров.

Изпратена е заповед за спиране от утре на плановия прием и плановите операции.

Според д-р Паздеров ситуацията е резултат от събиранията на празниците.

„От 10 дни кривата в Бургас не е стръмна, а е вертикална. Обяснението ми е Коледните и Новогодишни празници”, заяви директорът на РЗИ-Бургас.

Освен това ще бъде поискана финансова помощ за болниците в града.

„И горивата, и електроенергията са скъпи. Има поскъпване на медикаменти и консумативи. А предстои една много сериозна вълна”, обясни д-р Паздеров.

В града започват масови проверки за спазването на ограниченията срещу разпространението на COVID-19.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Трима работници на АПИ бяха блъснати край Ботевград, един е с опасност за живота

Трима работници от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бяха блъснати от лек автомобил около 13:30 часа…

преди 3 часа
  • България

Тяло на 72-годишен мъж беше открито в язовир „Дяково“

Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът за находката е…

преди 3 часа
  • България

Тяло на 72-годишен мъж бе открито в язовир „Дяково“, образувано е досъдебно производство

Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът е подаден на…

преди 3 часа
  • България

Провериха близо 15 000 коли при акция за алкохол и наркотици на пътя

Специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие разкри…

преди 4 часа
  • България

Слънчево и топло посреща астрономическото лято в България

Утре, в неделя, с настъпването на астрономическото лято, жителите и гостите на България ще бъдат…

преди 7 часа
  • България

България изпълни 40-те препоръки и излезе от сивия списък за пране на пари

България е изпълнила всички 40 препоръки на Комисията на експертите за борба с изпирането на…

преди 7 часа