И днес температурите са под нулата, а на много места по пътищата в страната са се образували заледявания
Минус 11 градуса е тази сутрин температурата на връх Шипка. Снеговалежът спря, но духа силен вятър, което затруднява почистването на пътното платно.
На места има навявания и заледявания, предвид ниските температури и шофьорите трябва да бъдат внимателни.
Подобна е ситуацията и в „Прохода на Републиката“. Той е отворен за движение при зимни условия и без ограничения, предаде bTV.
Шофьорите трябва да внимават и на автомагистралите „Тракия“ и „Марица“ в района на Стара Загора, където температурите също са минусови и има образувани заледявания.
Прогнозата е, че днес валежите ще спират, така че от пътноподдържащата фирма не предвиждат затваряне на някои от проходите.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…
Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…
Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…
Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…
През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…
Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…
Leave a Comment