Завръща ли се истинската зима?
Ако снеговалежът не се усили, вероятно ще се разминем със символична снежна покривка. Това каза в „Тази сутрин“ климатологът проф. Георги Рачев. По думите му в София е трябвало да завали още снощи, а тази сутрин се наблюдават само „заблудени снежинки“.
В Предбалкана обаче вали и във Враца снежната покривка е 10 см.
„Във всички планини вали и е истинска зима“, каза климатологът. В Родопите снеговалежът ще продължи до утре сутрин. След това обаче ще спре.
В Рила, Пирин, Родопите и Западна Стара планина ще има повече сняг, но на останалите места снежната покривка няма да е много голяма.
„Сряда и четвъртък ще бъдат „ледени дни“. Има голяма вероятност максималните температури да не превишат 0 градуса. След това обаче ще има повече слънце и температурите отново ще бъдат по-високи от нормалните за януари“, каза още проф. Рачев.
В събота отново има вероятност за снеговалеж.
„Два-три дни, то е срамота. Това е третият случай на псевдо зима с много сняг“, каза климатологът.
По публикацията работи Снежина Раева
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment