Борис Бонев публикува информация в социалните мрежи, че е получавал заплахи за живота си
Софийска районна прокуратура се самосезира във връзка с публикация на столичния общински съветник Борис Бонев в социална мрежа, в която пише, че е получил информация от българските служби за непосредствена заплаха за живота му, която е потвърдена и от чуждестранните партньорски служби, съобщиха от прокуратурата.
Прокурор от Софийска района прокуратура ще извърши лични проверка по случая, а Бонев ще бъде призован за снемане на обяснения. Във връзка с твърденията на общинския съветник са изпратени писма до МВР, ГДБОП-МВР, ГДНП, СДВР, ДАР, ДАНС и до Служба „Военно разузнаване“ с въпроси дали са сезирани за заплаха спрямо него и ако да – какви мерки са взети за защитата му.
В публикацията си Бонев пише, че е дал подробни показания пред компетентните органи. В прокуратурата до момента не е постъпила подобна информация от институциите, която по закон трябва да бъде докладвана незабавно на прокуратурата.
Необходимостта от осъществяване на ръководство и надзор за законосъобразното и навременно извършване на действия по сигнали, съдържащи данни за извършени престъпления, е изключително правомощие на Прокуратурата на Република България.
Днес времето в страната ще бъде предимно слънчево, съобщават от Националния институт по метеорология и…
Окръжна прокуратура – Благоевград е започнала разследване по случая с починало 16-годишно момиче в благоевградския…
49-годишен мъж от село Василовци, община Брусарци, загина в Монтана, след като беше прегазен, докато…
Жена загина при тежка катастрофа край Благоевград, след като автомобилът, в който е пътувала, се…
Благоевград обяви ден на траур след тежката трагедия в квартал „Струмско“. Непълнолетно момиче е открито…
Българската изпълнителка DARA постигна голям международен успех, след като спечели конкурса „Евровизия“ във Виена с…
Leave a Comment