България

Крадец обира Онкологията в София за четвърти път. Шефът на болницата: Това може да коства живота на хората (ВИДЕО)

Абсурдни неща краде мъжът, който влиза в столичната болница. Изчезват лични вещи на лекари, бутилки с алкохол, но най-опасното е това, че апаратурата може да бъде повредена 

Онкологията в София е станала обект на четири обира само за година. Това съобщи в социалните мрежи директорът на лечебното заведение д-р Стефан Константинов. Той разпространи и видео от охранителни камери, на което се вижда как мъж претърсва помещенията с апаратура и регистратурата. Крадците влизат през прозорец на втория етаж, който разбивали с отвертка.

Според директора на болницата и при четирите обира крадецът е един и същ.

„На 31 декември и на 2 януари бяха последните посещения на крадеца. Непосредствено след празниците по Нова година. Искам да кажа, че болницата работи добре. Публикувах видеото, за да видят хората докъде може да стигне наглостта и безочието на тези крадци. На извършителя, или по-скоро на групата с него, защото на кадрите се вижда, че отвън го чакат хора, искам да кажа, че няма нищо ценно. Но с тези влизания могат да повредят апаратурата или да затрият неща, които да костват здравето и живота на хората и така могат да станат убийци”, заяви в ефира на „Здравей, България” доктор Константинов.

По думите му крадецът е един и същ, поне според видяното на записите от камерите, и пипал личните вещи на лекарите. „Бутилките с алкохол бяха първото нещо, което изчезна. Имаше изчезнал таблет. Разбиха машината за напитки”.

Крадците са били забелязани при едно от влизанията.

„Забелязан е на камерите, но е имало неадекватна реакция от страна на охраната. За малко е било да бъде задържан”, посочи директорът на здравното заведение.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Юли ще е динамичен, но без очаквани 43°C у нас

Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…

преди 28 минути
  • България

Финансовите министри в Брюксел обсъждат процедура за свръхдефицит срещу България

Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…

преди 43 минути
  • България

Финансовите министри в Брюксел обсъждат процедура за свръхдефицит срещу България

Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено започването на процедура за свръхдефицит…

преди 44 минути
  • България

ДПС оспорва справката на МВР за полетите и посочените от министъра лица

Заместник-председателят на парламентарната група на ДПС и адвокат на Делян Пеевски Хамид Хамид заяви в…

преди 58 минути
  • България

Азар от Индия: безопасността е най-важна за шофьорите в пловдивския градски транспорт

От месеци няколко автобуса от пловдивския градски транспорт се управляват от шофьори от Индия и…

преди един час
  • България

Двама задържани за опит за обир на банкомат във Вълчедръм

Рано сутринта на 7 юли, в 04:22 ч., в районното управление в Лом е получен…

преди 2 часа