Григор Димитров си осигури място на полуфиналите въпреки трудния мач срещу нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп
Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от сериите АТП 250 в Мелбърн, след като победи нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 6-7(5), 6-0, 7-5, предаде БГНЕС.
В първия си мач в надпреварата, която е подгряваща за Откритото първенство на Австралия, Димитров навакса сет изоставане, за да надвие аржентинеца Факундо Банис след близо три часа игра, а днес българският тенисист отново стигна до труден успех след маратонски двубой.
В първия сет на Род Лейвър Арина двамата си размениха по един пробив, преди да влязат в тайбрек, който бе равностоен, но при резултат 5-5 Ван де Зандсхулп спечели две поредни точки и поведе в резултата. Григор отговори подобаващо във втората част, в която не даде нито един гейм на съперника си.
В решаващия трети сет нидерландецът проби и дръпна с 5-2, като при 5-3 имаше два поредни мачбола на собствен сервис, но Димитров показа характер и класа, за да спечели две дълги разигравания (12 и 14 удара) и да върне пробива, след което при 5-5 надделя в маратонски гейм, минал през 9 равенства, преди да затвори мача на собствен сервис след два часа и 45 минути игра.
За място на финала утре Димитров ще се изправи срещу квалификанта от САЩ Максим Креси, който надви испанеца Хауме Мунар със 7-6(3), 6-4. Това ще бъде първи двубой между Гришо и 112-ия в света Креси.
По публикацията работи Снежина Раева
Прокуратурата поиска максималното наказание от 20 години лишаване от свобода за Виктор Илиев, който причини…
Един човек е загинал при тежък пътен инцидент на главния път Велико Търново – Русе.…
Пролетта направи рязък завой в Троянския Балкан. В по-високите части на региона започна силен снеговалеж,…
Днес, 30 април, е последният ден, в който физическите лица трябва да декларират доходите си,…
На 26 април в Габрово е започнало досъдебно производство за отвличането на 47-годишен мъж. Разследването…
Пореден трус беше отчетен в България през последните дни. По данни на Националния институт по…
Leave a Comment