Загуба за Григор Димитров в Мелбърн

95

Българският тенисист и белгиецът Давид Гофен отпаднаха на двойки на АТР 250 тенис турнира в австралийския град

Те отстъпиха на шестите поставени Александър Недовезов (Казахстан) и Айсам-Ул-Хак Куреши (Пакистан) с 6:7(2), 6:3, 7-10, предава БНР.

В първата част нямаше пробиви и закономерно се стигна до тайбрек. В него две загубени точки при сервис на Гофен доведоха до 2:5 и след това двойката от Азия затвори сета.

В следващия българо-белгийският дует проби и след това затвърди след решителна точки при сервис на Гофен за 4:1. След това Димитров доведе нещата до 5:2 с първия си ас в мача. Европейците изравниха общия резултат след гейма на 15 при подаване на белгиеца.

В шампионския тайбрек размяната на половините дойде при 3:3 точки. Втората смяна на полетата дойде при 7:5 за Недовезов и Куреши. Те стигнаха до 9:5 и реализираха третия си мачбол.

По публикацията работи: Мариела Анастасова