Вътрешният министър Бойко Рашков беше привикан на разпит в Прокуратурата по делото „Хемус“
„Между 30 и 40% от парите (70-80 млн. лв.), превеждани авансово на представяли се за строители на АМ „Хемус” са се насочвали към политическа партия ГЕРБ“. Това заяви вътрешният министър Бойко Рашков след разпита в Софийската градска прокуратура по делото „Хемус“ във вторник.
„Затова са тези сложни конструкции, които са направени по време на управлението на ПП ГЕРБ. Оттук нататък органите на досъдебното производство са тези, които да докажат докрай това, което се е случило. Това не са събития, които са започнали само през 2020г., а няколко години по-рано. Данните, с които се разполага, са от 2018г. до началото на миналата“, посочи Рашков.
„Говорим за лот 5, с който Прокуратурата главно се занимава, но не обръща внимание на няколко други материала, които са били обект на проверка в друга наша служба, приключени са и са изпратени на Прокуратурата със становище да започне досъдебно производство. До момента нямаме отговор дали е взето решение по този въпрос и какво е то“, поясни Рашков.
Припомняме, че преди дни говорителката на СГП Десислава Петрова обяви, че вътрешният министър вероятно знае определени неща, свързани с делото „Хемус“. По думите й разпитът се наложи заради думи на Рашков, казани в ефира на БНР на 23 декември. Петрова цитира и точното изказване на вътрешния министър: „За мен не е тайна къде са отишли тези пари. Внимателно и с интерес наблюдавам реакциите на някои хора, които живо се интересуват и едва ли не очакват по ефира да кажа докъде сме сгигнали, да предприемат едни действия, едни куфари и да заминат я за Дубай, я за някъде другаде”.
Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…
Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…
Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…
Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Leave a Comment