Пострадали хора няма, но са нанесени огромни материални щети
Камион, превозващ дърва, се заби в къща в Белица снощи и разруши два от етажите ѝ. Засега не е ясна причината за катастрофата, като водещите версии са превишена скорост или техническа неизправност. Камионът се е прибирал от гората, когато, навлизайки в Белица, се е забил в къщата. Вътре по това време не е имало никой.
„Направили сме организация още днес да има временно укрепване на къщата с цел да се предотвратят бъдещи неприятни инциденти. Успоредно с това ще се направи и обследване на конструкцията и ще се предприемат действия. Напълно съдействаме на потърпевшата, която живее в къщата”, заяви пред Нова телевизия Мария Марценкова от Община Белица.
„Това е една от най-главите пътни артерии на града и е доста натоварена. Компетентните органи ще преценят как се е случил инцидентът”, добави тя.
„Шофьорът на камиона беше изплашен. Дойде да се извини. Каза, че ще поемат щетите”, каза жената, живееща в къщата.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Новата седмица започва с динамично време в България. В понеделник страната ще бъде под влияние…
Тежък пътен инцидент стана в района на село Палеохора в област Халкидики, Гърция. Сред пострадалите…
Летните дни на плажа често са свързани с плуване в морето. Под спокойната повърхност обаче…
66-годишен мъж от Криводол, област Враца, е загинал след като е бил блъснат от лек…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата органите…
Около 16:30 часа вчера, 24 юли, в разградски апартамент избухна пожар. Няма пострадали, но са…
Leave a Comment