България

Викат Бойко Рашков на разпит във връзка с делото за „Хемус“

От Прокуратурата заявиха, че според думи на вътрешния министър, той разполага с информация, която не е докладвана от СГП и ГДБОП

Вътрешния министър Бойко Рашков ще бъде извикан на разпит в СГП по делото „Хемус“. Това обяви говорителката на СГП Десислава Петрова.

По думите ѝ това се налага във връзка с думи на Рашков, казани в предаване на БНР.

„От казаното там следва, че Рашков разполага с конкретна информация за начините на трансфериране на финансовите средства, както и за нахождението им, макар тази информация да не е докладвана от ГДБОП в СГП”, каза тя.

Петрова заяви още, че тези обстоятелства имат не само обществено значение, но са важни и за разследването.

„Ето защо той се явява основен свидетел, който би могъл да спомогне за установяване на обективната истина по делото, което е в интерес на българските граждани. С оглед на това той ще бъде призован, за да даде в качеството си на свидетел показания относно това каква информация му е известна”, посочи Десислава Петрова.

Припомняме, че миналата седмица единственият обвиняем по аферата – Борислав Колев, поиска да разкаже за схемата и настоя за лична среща с вътрешния министър. Разпитът беше проведен в Софийската градска прокуратура, като Колев беше придружен от адвоката си. Там присъства и главният прокурор Иван Гешев. Според съобщение на държавното обвинение Борислав Колев е посочил конкретни имена, свързани с казуса и е поискал да не му бъде търсена наказателна отговорност. По-рано през същия ден Колев се срещна и с вътрешния министър Бойко Рашков.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Мариела Анастасова

Скорошни постове

  • България

Експерти очертаха рисковете и задачите пред 52-рия парламент

С откриването на 52-рия парламент в България политическата сцена навлиза в нова и сложна фаза.…

преди 6 минути
  • България

Гълъб Донев очерта приоритетите на „Прогресивна България“ в парламента

Бившият служебен премиер и настоящ депутат от „Прогресивна България“ Гълъб Донев коментира основните политически теми…

преди 21 минути
  • България

Отвориха граничния пункт „Рудозем – Ксанти“ след 30 години чакане

На 20 януари 2026 г. официално беше открит граничният пункт, който свързва българския Рудозем с…

преди 31 минути
  • България

Боян се нуждае от 800 000 евро за нов шанс след рецидив

Боян, който премина през тежко лечение и успешна трансплантация, отново е изправен пред сериозно изпитание.…

преди 36 минути
  • България

Софийската полиция наложи тежки санкции на двама младежи за опасна гонка

Пътната полиция към СДВР санкционира двама млади шофьори за участие в нерегламентирано улично състезание в…

преди 49 минути
  • България

Прогноза за май: от слани и дъждове до летни жеги

Май ще донесе динамично време – от мразовити сутрини във високите полета до горещи летни…

преди 51 минути