Крими

Шофьор умишлено прегази куче в село Мало Конаре: Камери го заснеха

Жестокостта е извършена на Бъдни вечер. Полицията в Пазарджик разследва случая

Камерите от къщата на семейство Гълъбови са запечатали всичко. На записите се вижда как кучето си лежи в края на пътя, а мъж с джип нарочно завива покрай него, прегазва го и след това подминава, съобщи БНТ.

Местните хора имат предположение кой е извършителят. Подали са сигнал до полицията. От там са иззели записите. Номерът на автомобила ясно е разчетен.

Хората в Мало Конаре описват кучето Роска като изключително дружелюбно и обичащо децата. Животното е младо – на около година и половина. Преди 3-4 месеца е било изхвърлено на улицата от стопаните си.

От организация за защита на животните в Пазарджик са транспортирали кучето до ветеринарна клиника в Пловдив. Състоянието на животното е тежко – кръвоизлив в корема, лоши кръвни показатели и счупен на пет места таз.

„За последната година само в село Мало Конаре от проявена жестокост са простреляни 4 бездомни кучета. Община Пазарджик нехае по проблема с животните и не предприема никакви мерки“, заяви доброволецът Трифон Кабуров от организацията Animal Welfare – Пазарджик.

Жители на селото се събраха пред мястото, на което е прегазена Роска, за да настояват за адекватни мерки от страна на полицията и разследващите.

Според Наказателния кодекс, член 325б (Нов – ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.07.2011 г.), който прояви жестокост към гръбначно животно, му причини противозаконно смърт, тежко или трайно увреждане, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Откриха тялото на 81-годишна жена, обявена за национално издирване в Хасково

Тялото на 81-годишната Бояна Стоянова, обявена за национално издирване, е било открито във вилна зона…

преди 2 часа
  • България

Гражданско недоволство в Ямболско заради разполагането на американски самолети

Напрежението в ямболското село Безмер се засили, след като стана ясно, че в местната авиобаза…

преди 2 часа
  • България

Прокуратурата в Добрич върна 54 000 евро на жертви на ало измамници

Районната прокуратура в Добрич върна 54 000 евро на петима пострадали от телефонни измами. Парите…

преди 5 часа
  • България

Производители на праскови в Сливенско са пред фалит заради ниски изкупни цени

Напрежението сред производителите на праскови в България расте с наближаването на беритбената кампания. В Сливенския…

преди 6 часа
  • България

Полиция блокира достъпа до „Петрохан – Околчица“ заради въвеждане във владение

Достъпът до бившата хижа „Петрохан – Околчица“ е блокиран заради процедура по влизане във владение.…

преди 6 часа
  • България

26-годишен мъж загина при челeн удар в автобус край Плевен

26-годишен мъж загина при тежка катастрофа край Плевен, съобщиха от Областната дирекция на МВР. Инцидентът…

преди 7 часа