България

След скандала на „Дунав мост“: Какво ще се случи със служителя на БГ тол? (ВИДЕО)

Уволняват служителя на БГ тол след скандала на „Дунав мост”

Служителят, отправял грубости към молдовски гражданин при спор за плащане на глоба на „Дунав мост“, ще бъде дисциплинарно уволнен до края на деня. Това стана ясно от думите на министъра на регионалното развитие Гроздан Караджов по време на брифинг, на който представи резултатите от извършената проверка.

„От взетите писмени обяснения от служителите, които са били на смяна, е установено, че е извършено недопустимо дисциплинарно нарушение, което е в разрез с всички норми и правила. То опетнява образа както на Министерството на регионалното развитие и благоустройството, така и на България като цяло”, заяви Караджов.

„Заради това в АПИ са довършили изцяло дисциплинарната процедура. Издадена е заповед за дисциплинарното уволнение на дееца и той е уволнен”, добави той.

По думите на министъра служителят е обяснил, че възникналия спор е бил в края на смяната му. Той е бил изморен, афектиран и случилото е вследствие на емоционални причини, за което той дълбоко съжалява.

Скандален видеоклип със служител на БГ тол взриви социалните мрежи (ВИДЕО)

На молдовския гражданин е наложена глоба, защото е шофирал без винетка в продължение на 15 минути преди да си закупи такава. Автомобилът му е регистриран от системата и глобата е безспорно дължима, изтъкна Гроздан Караджов. На „Дунав мост“ служителите на митниците поискали съдействие от колегите си от тол управлението да разяснят на молдовския гражданин защо му е наложена санкция.

Караджов беше категоричен, че не се потвърждава подозрението, че служители на ТОЛ управлението са искали кешови плащания.

„Няма данни пари от държавния бюджет да са били отклонявани към джобове. Нито един от служителите на ТОЛ управлението не получава пари в брой. Те разполагат с преносим ПОС терминал, чрез който могат да се платят дължимите  таксите. Имаме съконтрагенти, повече от 5000 гишета в страната, които са на други организации, включително и Агенция „Митници”. Те са взимали парите в брой, но са ги отчели в системата. Смятам, че това е така, но сме изискали такава информация, чакаме резултатите”, обясни той.

Припомняме, че през миналата седмица в социалните мрежи беше публикуван клип, на който се вижда как служител на БГТОЛ обижда преминаващ гражданин. Според подателя на видеото, той е бил принуден да заплати таксата в брой, а не с банкова карта.

Караджов разпореди цялостна справка на преминаващите автомобили и регистрираните плащания. Вчера той е получил доклад за това какво е довело до скандала на граничния пункт.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Синът на Весела Лечева загина при инцидент с джет в Халкидики

Скръбна вест разтърси семейството на Весела Лечева, председател на Българския олимпийски комитет. Нейният единствен син,…

преди 53 минути
  • България

Атанасова опроверга спекулации за пътуванията си до Турция с официални документи

Десислава Атанасова отговори на спекулациите за свои пътувания до Турция, като публикува официални документи, които…

преди един час
  • България

36-годишният Мартин Велев загина при инцидент с воден джет в Гърция

36-годишният Мартин Велев, единствен син на председателя на Българския олимпийски комитет Весела Лечева, е загинал…

преди 2 часа
  • България

Владислав Горанов: Пътната безопасност се влошава заради липса на знания и култура на движение

Все повече катастрофи, агресивно шофиране и нарушения поставят въпроса защо пътната безопасност в България продължава…

преди 2 часа
  • България

Слънчево и горещо време в събота, морски бриз по Черноморието

Според прогнозата на НИМХ днес, 11 юли, събота, ще бъде слънчево, а след обяд –…

преди 4 часа
  • България

Седем разпитани при проверка на поръчка за рехабилитация на пътища в Кърджали, материалите отиват в прокуратурата

Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…

преди 18 часа