Вече 10-ти ден жителите на Триград остават откъснати от света. Пътят е блокиран, резервациите за празниците са отменени, а доставките са ограничени
Местните жители подготвиха протестна подписка. Все още в града няма вода и ток.
„Настроението е мрачно. Не сме украсили елхата пред кметството. В петък ни пуснаха за кратко водата и после отново я спряха. Поне до март месец ще останем без нормален път”, разказа Радост Караиванова от Инициативен комитет „За спасяване на Триград“ пред Нова телевизия.
По думите ѝ резервациите в хотелите за празниците са отказани. Ограничени са и доставките до града.
„Около 99% от резервациите за празниците са отказани. Имаме съвсем малко ентусиасти, които се съгласяват да пътуват и да бъдат наши гости при тези пътни условия. Доставките са ограничени, куриери не пътуват. Имаше един период, в който по спешност се караха само хляб и вода в магазините“, обясни Караиванова.
„Има и работещи в Девин, които трябва да пътуват до там. Оказва се, че човек, за да пътува, трябва да има два автомобила, като единият трябва да се остави в края на пътя, после да се изминат 30 метра пеш и след това да се прехвърли на друг автомобил. Това е изключително сложно“, заяви още Радост Караиванова.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Трима души загинаха, а шестима бяха ранени при тежка катастрофа на автомагистрала „Марица“ в участъка…
Изминалият ден беше белязан от мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…
Пътуващите към Турция и Сърбия трябва да се подготвят за сериозни закъснения по границата. Данните…
Тежък пътен инцидент разтърси област Монтана вчера сутринта. 21-годишен мъж от село Замфирово е настанен…
Бързата и професионална реакция на екипите на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“…
В понеделник България ще бъде под влияние на атмосферно смущение, което ще донесе променлива облачност…
Leave a Comment