България

Откраднаха джипа на Росен Плевнелиев от паркинга на столичен мол (ВИДЕО)

Автомобилът е бил шофиран от съпругата му Десислава Банова, която по това време е паркирала на паркинга на един от столичните молове. Кражбата се е случила в събота през деня  

Банова се усъмнила, че нещо се случва, когато още на входа на мола мъж с раница започнал да се блъска агресивно в нея. Когато се затичала към колата си, видяла как тя тръгва в неизвестна посока. Оказва се, че това не е частен случай – от паркинга на търговския център само за месец са отмъкнати още 3 автомобила.

„В събота около 16 часа паркирах на ниво -1. Повъртях се, защото не успях да открия паркомясто. Имам опция на автомобила да се заключва автоматично, след като сляза от него. Уверих се, чух сигнала, че автомобилът е заключен. Обаче разговарях по телефона и наближавайки плъзгащата се врата, до мен доста арогантно се бутна един мъж с огромна раница на гърба. Може би щях да реагирам по-бързо, защото бях чула за подобна схема. Усъмних се, защото влизайки в мола вече не виждах въпросния мъж”, сподели Банова пред NOVA.

Тя тръгва към автомобила си, когато вижда, че мъжът се насочва към колата ѝ.  Следващото, което Банова вижда, е колата, която се отдалечава от паркинга, шофирана от друг човек.

„Доколкото разбирам, бутайки се в мен, той се опитва да прихване сигнала на ключа с устройство, което е в раницата. Друго лице, което стои до колата, влиза безпроблемно и тръгва. Още на първата минута уведомих тел. 112 за кражбата”, добави съпругата на Росен Плевнелиев.

Кражбата е заснета от охранителните камери, които са разположени в паркинга. Крадците са толкова опитни и разполагат с висококачествена техника, че за минути успяват да заглушат сигнала от GPS системата за проследяване на автомобила. Последната точка, на която Банова е видяла колата си, е на околовръстното, близо до Горубляне.  Оказва се, че този търговски център е доста предпочитан от крадците, тъй като бариерите на паркинга са винаги вдигнати, а оттам се озовават на околовръстното, където няма светофари и скоростта е висока.

„Пълният абсурд е, че това се случва за четвърти път, абсолютно безнаказано и най-вероятно от една и съща престъпна група”, смята Банова.

От МВР и прокуратурата са уверили, че тече разследване.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж е обвинен в заплаха с убийство и побой над жена в Сандански

Сериозни обвинения за домашно насилие са повдигнати срещу 38-годишен мъж, след като той е заплашил…

преди 9 часа
  • България

Самозапалил се автомобил на пътна помощ изпепели още пет коли в „Надежда“

Сериозен инцидент разтърси столичния квартал „Надежда“ по-рано днес, когато кола на пътна помощ се е…

преди 10 часа
  • България

Полицията провери 13 715 автомобила, състави над 4 300 фиша и акта

В рамките на специализирана полицейска операция, проведена през изминалия ден, органите на реда са извършили…

преди 12 часа
  • България

Как да се предпазим от змии през лятото и как да реагираме при ухапване

Лятото е време за разходки сред природата, пикници и почивки. В топлите месеци обаче змиите…

преди 14 часа
  • България

България е на последно място в ЕС по ръст на чуждестранните туристи, отчита министърът

България отчита тревожен спад в международния туристически поток и заема последно място в Европейския съюз…

преди 14 часа
  • България

Как да поддържаме кръвното налягане в горещините

Летните горещини създават сериозни рискове за хората с ниско кръвно налягане. Високите температури разширяват кръвоносните…

преди 15 часа