Едно простичко правило може да ни спести досадното и неприятно разболяване
Един от най-лесните начини да се предпазите от вируси без употребата на лекарства е да спите достатъчно – например седем часа. Най-лесният начин за защита срещу вируси, който дава възможност да се направи без употребата на лекарства, беше посочен от ръководителя на Центъра по медицина на съня на Московския държавен университет в Ломоносов, кандидат на медицинските науки, Александър Калинкин, пише zdrave.to.
Ученият каза, че добрият сън осигурява на човек ефективна профилактика от инфекциите.
„Колкото по-добре спи човек, толкова по-силен е защитен от различни инфекции, както бактериални, така и вирусни“, каза специалистът.
Калинкин обясни, че е проведено проучване, авторите на което са установили, че когато човек е в стадия на дълбок сън, тялото му произвежда протеин, отговорен за борбата с инфекциите. Следователно адекватният и здрав сън допринася за оптималната концентрация на веществото, което подобрява защитата на вирусите.
„Човек, който спи пет часа, е по-вероятно да се разболее, отколкото някой, който прекарва седем часа в нощна почивка, например“, каза експертът.
По публикацията работи Снежина Раева
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment