Държавата запечатва редакцията на вестника, заради натрупани дългове, вледствие на забавени наеми
Скандал пред редакцията на вестник „Труд“. Тази сутрин представители на Министерството на културата се опитаха да запечатат помещенията.
Запечатването на помещенията продължи и след обяд. Една от причините за това са задължения от страна на фирмата, наемател на редакцията. Според Министерството на културата става въпрос за 10 забавени наема и за над 100 000 лева за консумативи, които не са били платени. Според МК сградата трябва да бъде дадена на Института за недвижимо културно наследство.
Главният редактор на ежедневника Петьо Блъсков отрече обвиненията и каза, че служителите му няма да се подчинят. Стигна се и до напрежение, съобщи Нова телевизия.
„130 хиляди лева са дължими, обаче министерството не си мръдна пръста да си ги потърси. Дължим ги, но не сте ги поискали. Парите в тази държава се движат с документи. Като получим документ, ще си платим”, заяви Блъсков.
Според заповедта на областния управител редакцията на вестник „Труд” трябва да бъде освободена днес.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено започването на процедура за свръхдефицит…
Заместник-председателят на парламентарната група на ДПС и адвокат на Делян Пеевски Хамид Хамид заяви в…
От месеци няколко автобуса от пловдивския градски транспорт се управляват от шофьори от Индия и…
Рано сутринта на 7 юли, в 04:22 ч., в районното управление в Лом е получен…
Leave a Comment