Дори и да не притежавате зелен сертификат, спокойно можете да получите книга от библиотеката във Враца
Регионалната библиотека „Христо Ботев“ във Враца откри вариант как да предоставя книги на посетителите си, които не притежават зелен сертификат. Част от читателите все още не знаят са новите мерки, като се налага да върнат и получат книгите си на външно гише.
„Тези без зелен сертификат могат да заявят желаните от тях книги по телефона, чрез имейл или на фейсбук страницата на библиотеката. Трябва да посочат трите си имена, след това колегите подготвят поръчката им и се свързват с тях. В удобно за читателите време книгите се доставят пред библиотеката“, обяснява пред NOVA координаторът Невяна Теодосиева. Всички върнати книги минават дезинфекция чрез ултравиолетова светлина.
„Имам зелен сертификат, ваксинирана съм, но предпочитам да взимам книги на място от библиотеката. Опитах да чета електронни варианти, но не е моето“, казва един от посетителите Цонка Барашка.
От Регионалната библиотека радват читателите си и с коледно предизвикателство, скрито в някои от книгите. „Предизвикателствата са свързани с това да се изпекат коледни сладки, да се украси елхата, все неща, които създават празнично настроение“, казва още Теодосиева.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…
Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…
Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…
18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…
Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…
Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…
Leave a Comment