Политика

Костадинов: Ще се борим срещу задължителната ваксинация

Лидерът на „Възраждане“ с коментар за ваксинацията, минималната работна заплата, пенсиите и бюджета

Няма да подкрепим коалиционно правителство, защото не виждаме ангажираност с темите, които ни вълнуват, заяви в предаването „Тази сутрин“ Костадин Костадинов – лидер на „Възраждане“.

„Искам да знам защо беше въведена тази мярка и под чужд натиск ли стана това. Зеленият сертификат е вреден, антисоциален и той създава само проблеми в обществото, трябва да бъде отменен. Виждаме, че хората, които са в преговарящия екип от четирите партии, заявяват, че трябва да остане“, обясни Костадинов.

Той отбеляза, че защитават позицията на мнозинството, защото голяма част от хората в България не желаят да се ваксинират и да има зелени сертификати.

„Ситуацията с пандемията следва своя собствена логика. Виждаме, че бройката на заразените в официалната статистика не се влияе по никакъв начин нито от затварянията, нито от зелените сертификати“, каза Костадинов.

Според него заразените се увеличават през есента, зимата и пролетта, когато са обичайните върхове на респираторните заболявания.

„Ще се борим срещу задължителната ваксинация с всички средства и няма да допуснем това в България“, заяви Костадинов.

Според него всички заявки, обявени по време на преговорите за формиране на кабинет са плод на допълнителен държавен дълг от 2 милиарда лева.

„Ако ние още от сега заложим увеличаване на доходи на цената на дълг, означава, че всяка година трябва да теглим по 2 милиарда“, обясни той.

По думите му има достатъчно средства, заложени в бюджета – най-вече в сферата на администрацията, които могат да бъдат оптимизирани.

„Минималната работна заплата трябва да се вдига регулярно, защото сме безкрайно изостанали от средното европейско ниво. Това, което се предлага е добро, но въпросът е кой ще плати сметката. В тази ситуация можем с преразпределение на средствата в бюджета да допуснем една минимална заплата от 700 лв.“, посочи Костадин Костадинов.

Според него добавката към пенсиите трябва да продължи да се дава.

„Това е една безкрайно закъсняла компенсация, това е може би единственото хубаво нещо, което се случи покрай пандемията в България“, каза той.

Константинов коментира и високите цени на електроенергията. Според него първо трябва да се промени методиката, по която действа българската енергийна борса, защото тя в момента много лесно може да бъде блокирана.

По публикацията работи Снежина Раева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

СГС даде ход на делото за убийството на непълнолетен в столичен мол

Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…

преди един ден
  • България

ГЕРБ-СДС на консултации при президента за ролята на опозицията в 52-рото НС

Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…

преди един ден
  • България

„Прогресивна България“ очаква редовно правителство до петък

Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…

преди един ден
  • България

18-годишен пешеходец пострада при инцидент в Стара Загора

18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…

преди един ден
  • България

Две метростанции в София затварят за повече от месец

Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…

преди един ден
  • България

Три автомобила се удариха в Стара Загора, пътничка е ранена

Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…

преди един ден