Днес валежите ще спрат, облачността временно ще се разкъса, а в местата с трайна мъгла видимостта за кратко ще се подобри. Привечер облачността отново ще се вплътни и от югозапад ще завали дъжд. Ще духа умерен, северно от планините и в Източна България и временно силен вятър от юг-югозапад. Остава топло. Минималните температури ще са между 3° и 8°, в източните райони до 12°; максималните – между 14° и 19°, в местата с трайна мъгла ще са значително по-ниски: 6°-9°.
Над планините ще преобладава облачно време, по върховете ще е мъгливо. На отделни места, главно в Рила и Пирин ще превали дъжд, над 2000 метра – сняг. Остава ветровито със силен и временно бурен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7°, на 2000 метра – около 1°.
Над Черноморието облачността ще е променлива, по-често значителна. Ще духа умерен и временно силен югозападен вятър. Максималните температури ще са 15°-20°. Температурата на морската вода е 12°-13°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 34 мин. и залязва в 16 ч. 55 мин. Продължителността на деня е 9 ч. и 21 мин. Луната в София изгрява в 0 ч. и 9 мин. и залязва в 13 ч. и 55 мин. Фаза: едни ден след последна четвърт.
Млад мъж е загинал при гръмотевична буря на връх Ком, съобщават от Планинската спасителна служба…
Вчера в 10:20 часа в дежурната част на РДПБЗН – Шумен е подаден сигнал за…
Днес времето ще започне предимно слънчево, а следобед облачността ще се увеличи. На отделни места…
Движението по път III-3504 в участъка между Орляне и Угърчин, при км 22, е временно…
В началото на седмицата ни очаква нестабилна атмосфера с краткотрайни, но интензивни валежи и гръмотевични…
Само за месец цената на малката потребителска кошница, включваща 21 основни стоки и услуги, е…
Leave a Comment