България

Премиерът съветва министър Комитова да не отива при изгорелия автобус на „Струма“

Днес министър Комитова обяви, че в деня на катастрофата била тръгнала към местопроизшествието, но при разговор с премиера Янев той я посъветва да не отива.

Там вече бяха всички разследващи органи. След това се включих по телефона пред някои медии, допълни тя. Така че, аз не съм се крила, просто много тежко преживях тази трагедия, защото никой от нас не е застрахован от такова нещо. След това бях учудена как всякакви специалисти сутрин, обед, вечер се произнасяха по темата пътна безопасност. Чух повече от 40 експерти по всички телевизии, дори се изненадах, че в България има толкова много експерти по пътна безопасност, обясни Комитова, предаде БНТ.

Никой не говори, че се е случило през нощта, че е валял дъжд, че пътят е бил хлъзгав, че е имало отблясъци, отбеляза Комитова.

Това е катастрофа, съчетана с пожар, аз съм работила много по тази област – пожарна защита на сгради. От пожара, по-тежкото е взрив, просто няма време за реакция, допълни Комитова.

Тук има нещо много странно – този пожар е възникнал много бързо и се е разгорял, това става в много особени случаи. Например – ще ви кажа нещо много важно – че брашното например, е взривоопасно. Когато брашното се смеси с въздуха, прави взривоопасна смес. Боя – много взривоопасно нещо… Тоест, около нас е пълно с взривоопасни предмети, ние дори не подозираме за това, обясни Комитова.

По думите й, пожарът в автобуса е обхванал предмети, които много бързо изгарят и не е имало никакви време за реакция.

За съжаление, докладът от проверката на пътя не е приключен, обясни регионалният министър. Този път не е нито магистрала, нито скоростен път по документи, допълни Комитова.

Тази злощастна мантинела е направена по проект от 2002 година, тя не е извън нормите. Тогава тя си е била по правилата, заяви министърът.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

СГС даде ход на делото за убийството на непълнолетен в столичен мол

Софийският градски съд даде ход на наказателното дело срещу непълнолетен, обвинен в умишлено убийство на…

преди 2 дни
  • България

ГЕРБ-СДС на консултации при президента за ролята на опозицията в 52-рото НС

Втората политическа сила в 52-рото Народно събрание – коалицията ГЕРБ-СДС – проведе консултации с президента…

преди 2 дни
  • България

„Прогресивна България“ очаква редовно правителство до петък

Президентът Илияна Йотова даде начало на консултациите с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание. Първи…

преди 2 дни
  • България

18-годишен пешеходец пострада при инцидент в Стара Загора

18-годишен пешеходец е бил блъснат от автомобил рано тази сутрин в Стара Загора. Инцидентът е…

преди 2 дни
  • България

Две метростанции в София затварят за повече от месец

Софийското метро ще въведе временни ограничения по Линия 3 заради планирани ремонтни дейности и събития…

преди 2 дни
  • България

Три автомобила се удариха в Стара Загора, пътничка е ранена

Верижна катастрофа с участието на три леки автомобила е станала в късния следобед на 4…

преди 2 дни