Случаят е от края на месец октомври, а срещу нападателката е внесен обвинителен акт в съда. 24-годишната жена нанесла телесни повреди на трима души, двама мъже и една жена, след забележки от тяхна страна, че не носи маска в магазин
На 31.10.2020 г. около 19,30 часа обвиняемата К.Л. влязла в магазин „Ф.“ на бул. „Никола Мушанов“ в гр. София, без предпазна маска, каквато се изисква във връзка с разпоредбите за предотвратяване на разпространението на пандемията от КОВИД-19 в търговските обекти.
След като заместник-управителят на магазина ѝ направил забележка, тя започнала да го обижда и му нанесла удар с ръка в областта на лицето, след това го ударила и с пластмасова бутилка от безалкохолно. Обвиняемата нападнала и друг служител на магазина като го ударила с юмрук в лицето.
Я.Г., която била клиент в магазина и станала свидетел на деянията на К.Л., ѝ направила забележка, че е без маска, а 24-годишната жена я ударила в лицето, скубала я и я издрала с нокти. И на тримата пострадали в следствие на ударите на К.Л. са причинени леки телесни повреди.
По време на разправията обвиняемата е извършила непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, като деянието се отличава с изключителен цинизъм и дързост – крещяла обидни думи по адрес на П.Х., Я.Г. и И.Ц. и съборила изложена за продажба стока по рафтовете на магазина, замерила П.Х. с тарелка с риба, като това е извършено в магазин в присъствието на служители и клиенти.
По случая е образувано досъдебно производство. В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели.
Предстои делото срещу К.Л. да продължи в Софийски районен съд.
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
От днес, 9 август, търговците в България вече не са задължени да обявяват цените на…
Leave a Comment