България

Сарафов: Предполагаме, че нито един от шофьорите не е оцелял

Разследват инцидента с десетки загинали на АМ „Струма“

„Разпитват се свидетели, очевидци. Картинката се изяснява с всеки изминал час“, заяви на брифинг зам.-главният прокурор Борислав Сарафов.

„Ключовият момент е получаването по най-бърз начин на биологичен материал от техните близки и роднини, за да идентифицираме всички жертви. Мисля, че вече започва в Северна Македония този процес. Случаят и при тях е с изключителен приоритет“, добави Сарафов.

Имало е взрив, въпроса е от какво е причинен той – дали от взрив в автобуса или от удара на автобуса в мантинелата, допълни още той.

„Имало е втори шофьор. Това, което предполагаме е, че нито един от шофьорите не е оцелял“, каза Сарафов.

Борислав Сарафов заяви, че след като приключат следствените действия, ще има становища по въпроси като например имало спирачния път. Отделни екипи разговорят с пострадалите в „Пирогов“, само двама в момента са в адекватно състояние, другите са още в шок. Предстои автотехническа и съдебно-медицинска експертиза.

„Уточнихме с главния прокурор на Северна Македония и ръководителя на Спецпрокуратурата там получаването от македонска страна на документите за превозвача, пътниците“, заяви още директорът на НСлС Борислав Сарафов.

Говорителят на главния прокурор Сийка Милева изрази съболезнования от името на главния прокурор и от ПРБ.

„Прокуратурата ще направи всичко възможно за едно бързо, обективно и ефективно разследване, което да установи причините за този тежък инцидент“, каза Милева.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Полицията провери 19 197 автомобила и установи 35 водачи с алкохол

През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…

преди 15 часа
  • България

35 шофьори с алкохол зад волана при нощна полицейска операция

През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…

преди 15 часа
  • България

Резките колебания в петрола движат цените на пшеницата и царевицата

Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…

преди 15 часа
  • България

76-годишен намушка смъртоносно свой съселянин край Кърджали

Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…

преди 15 часа
  • България

Разрешението за строеж на „Хемус“ за Лот 6 се очаква до две седмици

След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…

преди 17 часа
  • България

Повече облаци в Югоизточна България и слаб дъжд на места в Горнотракийската низина

Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…

преди 17 часа