България

Ще има ли допълнителни възнаграждения за учителите, които тестват децата?

Синдикат „Обрзование“ предлага допълнително трудово възнаграждение от 100 лева за учителите, които участват във вземането на Covid проби от учениците

„Ще има допълнително трудово възнаграждение за учителите, които участват в тестването на децата. В момента се договаря такова възнаграждение“, съобщи пред БНР Юлиян Петров, председател на синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“.

Синдикатът е предложил възнаграждението да бъде в размер на 100 лева месечно. Чака се отговор от просветното министерство и работодателски организации.

Огромна част от учениците ще си останат вкъщи, защото не са били чути българските учители и българските директори, които са дали ценни съвети на двамата министри – на образованието и здравеопазването, коментира Юлиян Петров.

„Те някак прибързаха. Не искам да мисля, че става въпрос за някакви политически решения – да покажем преди изборите, че сме влезли в училище, защото далеч не е така и е по много лош алгоритъм, който лишава много ученици от достъпа до редовно образование, най-вече в начален етап. Разумно беше когато всички сме готови, тогава да започнем, а не да започваме на парче“, подчерта той.

Според Петров по-логично щеше да бъде малките ученици да се върнат в клас от вторник идната седмица след изборите.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Парламентът ограничи кадровите правомощия на Висшия съдебен съвет с изтекъл мандат

Българският парламент окончателно прие важни изменения в Закона за съдебната власт, които поставят ясни граници…

преди 2 минути
  • България

България обсъжда забрана на социалните мрежи за деца под 16 години

След решението на Великобритания да ограничи достъпа до социални платформи за най-малките, темата навлезе и…

преди 17 минути
  • България

БАБХ спря над 277 тона стоки на границата през май

Българската агенция по безопасност на храните съобщи, че през май е спряла вноса на над…

преди 32 минути
  • България

20-годишен от Нова Махала задържан след опит да избегне полицейска проверка

Автопатрул от Районното управление в Пещера задържа шофьор, който не се подчинил на полицейски разпореждания…

преди 47 минути
  • България

20-годишен от Нова Махала задържан след опит да избегне полицейска проверка

Автопатрул от Районното управление в Пещера задържа шофьор, който не се подчинил на полицейски разпореждания…

преди 47 минути
  • България

НСИ: Близо 99 000 души работят в държавната администрация към края на март 2026 г.

Според последните данни на Националния статистически институт към края на март 2026 г. в държавната…

преди един час