Спорт

Ето с кого ще мери сили Кубрат Пулев при следващата среща в Тексас

Кобрата ще се изправи срещу американеца Франк Мир, който е двукратен шампион в тежка категория на UFC

Българският боксьор Кубрат Пулев ще мери сили не с бразилеца Витор Белфорт, а с американеца Франк Мир в предстоящата на 27 ноември в Арлингтън, Тексас среща.

Това стана ясно от съобщение на организаторите на събитието. Мачът на Кобрата и ММА боеца е главен за вечерта и ще се проведе по нови правила, които не са изцяло бокс или ММА.

Не е ясна все още причината за промяната на съперника на Пулев, съобщава bTV. Той продължава да се подготвя за първия подобен мач в неговата кариера у нас.

42-годишният Франк Мир също има впечатляваща биография в бойните спортове. Той е двукратен шампион на най-авторитетната верига UFC в тежка категория. По-рано тази година Мир направи дебют и в бокса, като загуби по точки от Стив Кънингам през април. Той държи рекорда за най-много победи преди финалния гонг в тежка категория в UFC -13.

За последно Пулев (28 победи, 2 загуби) са качи на професионалния боксов ринг на 12 декември 2020 г., когато загуби мача си за титлите на Световната боксова асоциация (WBA), на Световната боксова организация (WBO), на Международната боксова федерация (IBF) и на Международната боксова организация (IBO) срещу Антъни Джошуа.

Мачът между Пулев и Мир ще се проведе на триъгълен ринг Ще бъдат разрешени всички удари от бокса и част от ударите в ММА. Забранени са ритниците, лактите, боят на земя и хватки за предаване.

Очаква се гала вечерта да е мащабна. Участие в нея ще вземе и една от най-популярните музикални групи в света „Металика“. Билетите за събитието ще струват между 50 и 300 долара.

По публикацията работи Снежина Раева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Един загинал и 14-годишно момиче с опасност за живота при катастрофа край Мъглиж

На 09.07.2026 г., около 22:00 ч., по път I-6, км 324+200 м, на около 20…

преди 5 минути
  • България

„Ретро лято“ продължава още седмица, следва втора гореща вълна с възможни 40°C

Климатологът проф. Георги Рачев заяви в ефира на бТВ, че в момента страната е в…

преди 20 минути
  • България

НИМХ: Слънчево с следобедна купеста облачност и локални краткотрайни дъждове

Според прогнозата на НИМХ днес, 10 юли, петък, ще бъде предимно слънчево. През следобедните часове…

преди 2 часа
  • България

ДПС иска документи по PNR-гейта, Демерджиев отхвърли сигналите като безплодни

Депутатът от ДПС Калин Стоянов съобщи, че е подал сигнал до изпълняващия функциите главен прокурор…

преди 16 часа
  • България

Сръбският съд одобри екстрадицията на Стоян Мавродиев, решението няма да се обжалва

Сръбският съд е разрешил екстрадицията на Стоян Мавродиев в България. Решението е взето на закрито…

преди 16 часа
  • България

ВВС транспортираха бебе за лечение в Рим със C-27J Spartan

Военновъздушните сили на България изпълниха три задачи за пациентска евакуация в рамките на три дни,…

преди 17 часа