По нареждане на кмета на София Йорданка Фандъкова Столична община разширява възможностите за ваксинация срещу COVID-19.
Днес, 21 октомври, започна работа изнесен пункт за ваксинация на открито в пространството до пилоните на НДК. Пунктът се организира от екип на дирекция „Аварийна помощ и превенция“.
Създава се организация тази събота и неделя, 23 и 24 октомври, да работят и пунктовете на метрото при станция „НДК“ и при връзката между “Орлов мост” и СУ “Кл. Охридски” и др. В делничните дни ваксинация продължава да се извършва освен в двете метростанции и в седем ДКЦ-та – 8. ДКЦ, 11. ДКЦ, 12. ДКЦ, 13. ДКЦ, 18. ДКЦ, 20. ДКЦ, 24. ДКЦ.
Продължава и инициативата на Столична община за ваксинация на колективи на място. Това се извършва при предварителна заявка от предприятия и фирми. На сайта на Контактния център на Столична община е публикувано заявление, което управителите на фирмите могат да попълнят, за да заявят, че желаят ваксинационен екип да ги посети на място.
От 26 май бедственото положение в област Габрово официално се отменя. Решението е взето след…
След като на 22 май 2026 г. Васил Михайлов, известен в публичното пространство като „прокурорския…
Благоевградският окръжен съд постанови окончателна присъда № 21 от 2026 г. срещу Реджеп Алиев, като…
На 27 май започва изграждането на първия участък от автомагистрала „Русе – Велико Търново“. Проектът…
Сериозен инцидент с тежкотоварен автомобил затрудни движението в Пловдив днес. Цистерна, превозваща киселина, се е…
Българският бизнес трябва да отчете по-високи разходи за електроенергия за 27 май. Данните на Българската…
Leave a Comment