България

Нов обрат: Проф. Рачев обяви, че се задава отново студен фронт

Колко ще продължи топлата есен?

От днес до събота на обед ще имаме слънчеви дни, след което ни чака малко по-лошо време, прогнозира в предаването „Тази сутрин“ климатологът проф. Георги Рачев.

Няма особени индикации за тежки и продължителни мъгли. Мъглата задържа мръсотия и ако 2-3 дни се задържи – въздухът би бил много мръсен, каза проф. Рачев.

„Затоплянето ще продължи до събота на обяд, когато ще нахлуе въздух с полярен произход. Неделя, понеделник и вторник температурите отново ще бъдат по-ниски, след което идва затопляне и то в последните дни на октомври и първите на ноември“, обясни проф. Георги Рачев.

Процесът ще започне от запад на изток. Във Варна ще закъснее, но там температурите ще стигнат до 21 градуса.

„Когато няма вятър и си на закътано съвсем спокойно може да направиш една слънчева баня“, пошегува се Рачев.

По думите на проф. Рачев в неделя ще започне захлаждане. През следващите дни и сутрешните температури вече ще са по-ниски – до 2 градуса. По високите места е възможно да се появят и първите слани.

„Валежите в този период ще са малко, няма да са сериозни“, каза още проф. Георги Рачев.

Втората половина на октомври започва времето на мъглите. Засега обаче няма индикация за много тежки и продължителни мъгли, отбеляза той.

По публикацията работи Снежина Раева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

38-годишен мъж изчезна във водите на язовир „Доспат“ след падане от джет

38-годишен мъж от кюстендилско село изчезна във водите на язовир „Доспат“. Инцидентът е станал снощи…

преди 4 часа
  • България

61-годишен моторист загина при катастрофа край прохода Шипка

Тежка катастрофа с фатален край стана късно вчера в района на главен път I-5, северно…

преди 7 часа
  • България

Жегите се завръщат, температурите достигат 35°-40°C към петък

След по-мек период България се готви за завръщането на летните горещини. През следващите дни се…

преди 7 часа
  • България

27 шофьори хванати след употреба на алкохол при мащабна акция на пътя

През изминалия ден бе проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…

преди 7 часа
  • България

Три пожарни екипа гасят сухи треви край Боаза, движението е затруднено

Сериозен пожар със сухи треви от двете страни на първокласния път в района на Боаза,…

преди 11 часа
  • България

Пожар на автомобил спря движението на магистрала „Тракия“ към Бургас

Сериозен инцидент на магистрала „Тракия“ днес спря движението в посока Бургас, след като автомобил се…

преди 12 часа