България

До часове обявяват решение дали учениците преминават към дистанционно обучение

Министърът на образованието и науката проф. Денков заяви днес, че решенията за преминаване към дистанционно обучение трябва да се вземат на общинско ниво, според министъра на образованието Николай Денков.

Това е основна промяна спрямо миналата година, каза пред журналисти образователният министър, който е в Рилския манастир за 16-та Световна среща на българските медии, предаде  БТА.

Във връзка с образованието най-големите проблеми са в малките градове и селата, които обаче се оказват по-малко засегнати от епидемията от коронавирус, посочи министърът на образованието. Той даде пример с община в Кюстендил, където има тридесет процента отсъстващи ученици, докато в други общини в тази област процентът е нула. „Този областен подход не е удачен, ако ние се грижим за обучението на децата.“, допълни министърът на образованието.

Николай Денков посочи, че се обменя непрекъснато информация с Министерство на здравеопазването във връзка с разпространението на коронавируса. В понеделник до обяд от Министерство на образованието ще бъде изпратен коментар на база предложенията на здравното министерство и на база на това ще бъде взето общо решение, допълни Денков.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

Един загинал и 14-годишно момиче с опасност за живота при катастрофа край Мъглиж

На 09.07.2026 г., около 22:00 ч., по път I-6, км 324+200 м, на около 20…

преди 2 часа
  • България

„Ретро лято“ продължава още седмица, следва втора гореща вълна с възможни 40°C

Климатологът проф. Георги Рачев заяви в ефира на бТВ, че в момента страната е в…

преди 2 часа
  • България

НИМХ: Слънчево с следобедна купеста облачност и локални краткотрайни дъждове

Според прогнозата на НИМХ днес, 10 юли, петък, ще бъде предимно слънчево. През следобедните часове…

преди 4 часа
  • България

ДПС иска документи по PNR-гейта, Демерджиев отхвърли сигналите като безплодни

Депутатът от ДПС Калин Стоянов съобщи, че е подал сигнал до изпълняващия функциите главен прокурор…

преди 18 часа
  • България

Сръбският съд одобри екстрадицията на Стоян Мавродиев, решението няма да се обжалва

Сръбският съд е разрешил екстрадицията на Стоян Мавродиев в България. Решението е взето на закрито…

преди 18 часа
  • България

ВВС транспортираха бебе за лечение в Рим със C-27J Spartan

Военновъздушните сили на България изпълниха три задачи за пациентска евакуация в рамките на три дни,…

преди 19 часа