България

Катастрофа блокира движението по Подбалканския път. Има загинал

Неделята е белязана от тежка катастрофа, която затвори движението по Подбалканския път. Инцидентът е станал малко преди 11 часа, когато край Калофер лимузина със старозагорска регистрация се завъртяла в завой и блъснала челно друга кола с пловдивска регистрация,

На място загинал 31-годишен пътник в лимузината, а шофьорът е откаран в болница в тежко състояние. Леко пострадал е и трети пътник в същата кола, мъж на 29 години. 47-годишният шофьор на ударената кола по чудо се е разминал без наранявания, съобщава БНР.

На местопроизшествието се извършва оглед от оперативна група на РУ Карлово. До приключването му движението е затворено.

Обходните маршрути са следните: Автомобилите за Калофер се отбиват от с. В. Левски към Баня, през Пловдив до АМ „Тракия“. Пътуващите от Калофер към Карлово преминават през Павел баня – с. Турия- гр. Брезово- Пловдив- АМ „Тракия“.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

НИМХ: Първата половина на август ще е суха и гореща, с кратки бури около 9-10 август

Първата половина на август ще премине при силно засушаване и температури над обичайните за сезона,…

преди 10 минути
  • България

От 1 август влизат в сила нови цени на винетките за леки автомобили

От днес, 1 август 2026 г., влизат в сила нови цени на винетните такси за…

преди 25 минути
  • България

ЦИК е в пълна готовност за президентския вот през октомври

Централната избирателна комисия е в пълна готовност за президентските избори на 25 октомври. Това заяви…

преди 18 часа
  • България

Първият американски самолет цистерна кацна в авиобаза „Безмер“

Първият американски самолет цистерна вече е на територията на България, след като кацна успешно в…

преди 19 часа
  • България

Дара подкрепи София за домакин на Евровизия 2027

Победителката в тазгодишното издание на „Евровизия“ Дарина Йотова – Дара изрази подкрепа за София като…

преди 19 часа
  • България

КЕВР утвърди цена на природния газ за август с ръст от 4,5% заради нов източник на доставка

Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) утвърди цената на природния газ за август. От…

преди 20 часа