Днес се провежда поредното заседание на Министерски съвет. След като бъдат обсъдени всички теми по дневния ред, министрите и министър-председателя ще направят заседание на Съвета за развитие.
Това обяви служебният премиер Стефан Янев. Съветът е създаден с поставеление от 2010 г. Председател е министър-председателя, участват и министрите.
„Задачата на този съвет е да развива и да подготвя основни координиращи документи за страната и в частност Националния план за развитие, който действа в момента с хоризонт България 2020, както и да подготви Националната програма за развитие България 2030“, заяви Янев.
На заседанието на Министерски съвет ще участват и няколко областни управители, за да се обсъди подготовката за изборите.
38-годишен мъж от кюстендилско село изчезна във водите на язовир „Доспат“. Инцидентът е станал снощи…
Тежка катастрофа с фатален край стана късно вчера в района на главен път I-5, северно…
След по-мек период България се готви за завръщането на летните горещини. През следващите дни се…
През изминалия ден бе проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…
Сериозен пожар със сухи треви от двете страни на първокласния път в района на Боаза,…
Сериозен инцидент на магистрала „Тракия“ днес спря движението в посока Бургас, след като автомобил се…
Leave a Comment