България

Кирил Петков подписва документ за бъдещото управление с ДБ и ИБГНИ

Кирил Петков заяви, че е направил административния процес по изпращане и завършване относно канадското му гражданство. На документа пише 20-ти август.

„Моята работа като българин беше на 21-ви април да подам декларация, която работа съм свършил. Това заяви в студиото бившият служебен икономически министър Кирил Петков, предаде btv.

По казуса с гражданството той обясни, че в случая е по-сложно, защото има две юрисдикции – канадска и българска. Пеков беше категоричен, че е подписал декларация през април, че не е чужд гражданин, защото е подал документи за отказ от канадско гражданско.

„Ще приема становището на КС. Аз не чувствам вина никаква вина. Пред себе си смятам, че съм направил всичко, което се изисква от мен“, допълни той.

Бившият икономически министър коментира социологическите проучвания и шансовете на формацията за бъдещия парламент: „Формирахме партия и вече имаме над 15%. Вярвам, че тези 30%, които поставихме, са напълно реални. Първите партньори, които обявихме, са ДБ и ИБГНИ. Смятаме да подпишем документ, който след изборите да се превърне в коалиция. Сега ще подпишем документ, който ще наречем „Принципи на бъдещо управление“.

Той изрази надежда за позитивни разговори с ИТН, но отрече да бъдат поканени за участие в споразумението. Според него няма шанс да бъдат започнати разговори с ДПС и ГЕРБ. Петков коментира евентуалното разпределение на постове в правителство: „Бих се радвал правосъдието да бъде на ДБ. В социалната дейност бих се радвал на човек от ИБГНИ“.

„Най-важното за мен в момента е 121 депутати да бъдат достигнати. Толкова сме диалогични, че като седнем с нашите партньори да не поставяме условия“, обясни той.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

Седем разпитани при проверка на поръчка за рехабилитация на пътища в Кърджали, материалите отиват в прокуратурата

Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…

преди 9 часа
  • България

„Враждебна“ и „Безмер“ ще бъдат модернизирани с пари от НАТО по NSIP

Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…

преди 9 часа
  • България

Тежка катастрофа затвори магистрала „Тракия“ при км 311

Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…

преди 10 часа
  • България

9-годишно момче е в тежко състояние след удар между велосипед и товарен автомобил в Тръница

Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…

преди 10 часа
  • България

Юли ще е динамичен, но без очаквани 43°C у нас

Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…

преди 11 часа
  • България

Финансовите министри в Брюксел обсъждат процедура за свръхдефицит срещу България

Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…

преди 11 часа