Крими

Заловиха камион с 55 мигранти на АМ „Тракия“

Водач на товарен автомобил е задържан за незаконно превозване на 55 мигранти през територията на страната

Под ръководството на Районна прокуратура – Ихтиман се води разследване по образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 281, ал. 2, вр. ал. 1 от НК.

Около 11 ч. вчера на автомагистрала „Тракия“, полицейски служители са спрели за рутинна проверка товарен автомобил. При отваряне на багажното отделение са били установени 55 чуждестранни граждани.

В хода на изясняване на случая е било установено, че мигрантите са от афганистански произход, като 23 от тях са ненавършили 16-годишна възраст.

Водачът на товарния автомобил – 38-годишният А.С. от гр. Бургас, бил задържан. При снемане на сведения той заявил, че непознато за него лице му обещало по 150 лева на човек за превозването на чужденците до гр. София.

Извършен е оглед на местопроизшествието. МПС е иззето.

Днес, 29.09.2021 г., А.С. е бил привлечен в качеството на обвиняем и с постановление на наблюдаващия прокурор от Районна прокуратура – Ихтиман задържан за срок до 72 часа. Предстои внасяне в съда на искане за налагане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо А.С.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 3 седмици
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 3 седмици
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 3 седмици
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 3 седмици
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 3 седмици
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 3 седмици