Спипаха затворник, който изтърпява наказанието си в пазарджишкия затвор, и в същото време вари ракия в килията си.
Заради провидението той е бил наказан с 14 дни карцер. В отговор, затворникът е завел дело за нарушени човешки права. Малката спиртоварна била открита при един от обичайните обиски на килиите в затвора, съобщава БНР
При претърсването надзирателите се натъкнали на кофа с 5 литра заготовка, три бързовара и самоделно устройство за изтичане на готовия продукт. Открита е и пластмасова купа с 200 гр прясно изцедена ракия.
В жалбата си до съда той признава, че е варил ракия в килията си, но престоят му в карцера нарушава човешките му права. Другият мотив е, че наказанието е неправомерно.
От затвора уточняват, че лишеният от свобода често нарушава правилата и до момента има 35 наказания.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment