Още от днес Норвегия се връща към нормалния ритъм на живот. Информацията е, че се слага край на ограниченията против коронавирус в страната.
Отпада изискването за социална дистанция, културните и спортни събития ще се провеждат без ограничения на публиката, нощните клубове ще отворят врати, а ресторантите ще обслужват клиенти в пълния си капацитет, предаде БНР.
Отмяната на мерките е свързана с високия процент ваксинирани – 76 на сто от всички граждани на страната са получили поне една доза, а изцяло имунизираните са 67 процента.
„Изминаха 561 дни, откакто въведохме най-строгите мерки в мирно време. Настъпи моментът да се върнем към нормалното всекидневие,“ заяви премиерът Ерна Солберг.
Отмяната ще влезе в сила в 16 часа местно време.
Сериозен пожар избухна следобед в столичния квартал „Република“. Две халета, използвани за преработка на пластмаса,…
Пътуващите по АМ „Хемус“ в посока Варна трябва да се подготвят за временни промени в…
Вътрешният министър Иван Демерджиев влезе в остър задочен спор с представители на „ДПС – Ново…
От 1 юли влизат в сила новите цени на електроенергията и топлинната енергия за битовите…
Касова бележка от заведение в България стана популярна в социалните мрежи и предизвика дискусия за…
Касова бележка от заведение в България стана тема на обсъждане в социалните мрежи заради цените…
Leave a Comment